Czas przygotowań do… 24.V.2013

 

 

Dni Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zbliżają się wielkimi krokami! Ba można nawet rzec, że są na wyciągnięcie ręki, ponieważ  rozpoczną się już jutro! Lecz zanim wszyscy będą wyśmienicie  się bawić i miło spędzić czas na majowym rodzinnym pikniku, odbyło się wiele przygotowań,  aby oprawa całej uroczystości miała taki a nie inny charakter.

Każda z naszych pracowni miała w tym swój własny wkład. Pierwszą z nich – była Pracownia Rękodzieła, przygotowała pamiątkowy upominek w formie bransoletki, która mimo swego niewielkiego i pozornego wyglądu,  wymagała  od uczestników tej pracowni,  misternej pracy. Pierwszy etap powstawania drobnego upominku4

 

 

 

 

Kolejną pracownią, która włożyła swój trud w przygotowani, jest Pracownia Technik Różnych. Tu w pocie czoła panowie zajęci byli pracą przy odnawianiu starego koła z wozu drabiniastego, które ma być symbolem całego budynku w którym mieści się PSOOU- wozownia. Po zakończonej renowacji, koło nabrało pięknego i szlachetnego wyglądu, którego nawet  nie powstydziłby się kołodziej.

6

24 maja koło to, odegra bardzo ważną rolę w całej naszej uroczystości. Ma ona być  niespodzianką dla przybyłych gości.

Kolejnym  etapem do przysłowiowego „odhaczenia” z punktów na umieszczonych na liście „Przygotowania do Dni Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną”  w której uczestniczyły pracownie: Porządkowo – Gospodarcza oraz Witrażowa, było uprzątnięcie i ogarnięcie zielonego terenu przed budynkiem PSOOU na którym odbędzie się nasz „rodzinny piknik” .Nie zostaliśmy z tym sami. Jednego dnia z pomocą przybyły „posiłki” ze Środowiskowego Domu Samopomocy, jak i pozostałych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.  I tym sposobem dwie placówki miałi okazję do integracji podczas wspólnej pracy.  Dzięki czemu przebiegała ona  znacznie szybciej i skuteczniej.

101312

A efektem tej współpracy było uprzątnięcie placu ze śmieci, niepotrzebnego gruzu, gałęzi, a nawet z nadmiaru ślimaków ;)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>